Tipy na knihy

Peníze od Hitlera jsou mou první autorčinou knihou, takže jsem velmi mile překvapena stylem, jakým je příběh napsán. Rozečetla jsem jako e-knihu a po pár kapitolách jsem si zašla knihu fyzicky pořídit, protože jsem věděla, že ji chci mít ve své knihovně a že se k ní budu opakovaně vracet 📚🙂.

Mělo to být oddechové čtení, nalákala mě lokalita Skotska a příslib thrilleru. Bohužel mi kniha nesedla, jednak mi tam spousta věcí přišla nelogických, postavy byly otravné a navzájem se nesnášely a jen na sebe nadávaly 🙃.

Zajímavá publikace. Samozřejmě to není žádná Hochliteratur, ale důležité informace o tom, jak si nastavit hranice, předcházet nebezpečným situacím a bránit se, autoři předávaji poutavou formou a uvádí spoustu konkrétních případů.

Tak nějak jsem si potvrdila, že prostředí USA mi úplně nesedí, a i když je autorka Britka, americký vliv byl na knize hodně znát. Knihu jsem chtěla několikrát odložit - přišla mi zbytečně vulgární a v některých částech explicitní, postavy a jejich problémy mi nebyly blízké.

Sledujeme příběh Jany Honzlové a její rodiny v 50. letech v ČSR.
Autorka píše velmi expresivním jazykem, obecnou češtinou, hojně využívá citoslovce a vulgarismy. Jedná se o satiru popisující absurdity doby.

Poslouchala jsem v audioverzi, která je však velmi zkrácená a nedává úplný obrázek o vývoji vztahu ústřední dvojice, ale jako nalákání na přečtení celé knihy určitě poslouží 🙂. Sama autorka na besedě od Hostu říkala, že audioknihy nemá ráda 🙃.

Před několika lety jsem začala poslouchat jako audio, když jsem se byla projít na Albertově. Protože fejetony vycházely v ženském módním časopise, očekávala jsem nějaké "žvásty", na které se nebudu muset nijak soustředit a jen mě "doprovodí" na procházce.

Novela o manželském páru, psychickým nemocech, zdánlivě nenápadné rodinné přítelkyni a mladé milence.
Celkový dojem mám takový, že popisované situace a chování postav byly dost psycho a hrozně by mě zajímal jejich další vývoj.

Milé čtení o myšlenkových pochodech jednoho Deutsche kocoura. Protože mám doma kočky, popis některých scén mě opravdu pobavil nebo rozesmutnil.

Román Cejch od Zdeňka Šmída, vydaný poprvé už v roce 1992, letos v říjnu opět ožívá a dostává se ke čtenářům ve formě čtvrtého upraveného vydání z nakladatelství MOBA (v tomto nakladatelství jako vydání první).

V knize U severní zdi doplňují děsivá historická fakta hororové scény z domova důchodců, sarkasmus doktora Brože a černý humor autorky Petry Klabouchové.

Děj knihy Pláňata se odehrává v letech 1985-2020, ale největší prostor mají osmdesátá a devadesátá léta.
Ve vyprávění děje se střídá mladší ze sester, Pavlína, její matka a otec.

POD PALCEM, PALEC A SELSKÁ PÝCHA, PALEC A TICHÁ VODA…? Taky vás jako první po přečtení těchto názvů knih napadlo, že se bude zřejmě jednat o vyšetřování případů sériového vraha, který udeřil v českých luzích a hájích a jako svůj "podpis" zanechává na místě činu palce svých obětí? Tak to vás musím vyvést z omylu – slovo Palec...

Z detektivní tvorby mám tímto od autora Jiřího Březiny přečteno vše a můžu říct, že jeho krimi patří mezi mé nejoblíbenější, které doporučuji i dál. A proč?

Sudetenland v sobě spojuje detektivní zápletku a autorovu představu o tom, jak by se vyvíjela česká historie a společnost, kdyby po druhé světové válce nedošlo k odsunu Němců z pohraničí.